: : : סליחה, יש לי שאלה : : :

למרצים בוועידה השנתית שלום,

אנו מודים לך על שבחרת להציג את מחקרך בוועידה השנתית למדע וסביבה, אשר תתקיים בתאריכים 19-20 ליוני באוניברסיטת תל אביב. אנו מזכירים לכם שההרשמה לכנס נפתחה ויש להירשם לכנס על מנת שתקצירכם יכלל בסדר היום של הוועידה. יתכנו שינויים קלים, אנא התעדכנו בסדר היום עד יומיים לפני הוועידה. אנא הזדרזו להירשם לכנס אם עדיין לא עשיתם זאת, לפי ההנחיות המצויות באתר הכנס.

ההרצאות:

לכל הרצאה מוקצה זמן של 12 דקות, ועוד 3 דקות שאלות ודיון. לא תתאפשר חריגה מהזמן המוקצה לכם בכדי לא לפגוע בלוח הזמנים ובהרצאות אחרות. כמו כן, לא יתאפשר שינוי סדר המרצים. כדי לראות את מיקומכם בתכנית בדקו את תוכנית הכנס שנמצאת כבר באתר שצוין לעיל. אם זו אחת הפעמים הראשונות שאתם מציגים מאמר בכנס אקדמי, אנו ממליצים בחום לבצע מספר חזרות על ההרצאה כדי לוודא שהיא לא מתארכת מעבר לזמן הקצוב. יושבי הראש יאלצו לקטוע הרצאה שתגלוש מעבר לזמן המוקצב.

ציוד:

בכל חדרי ההרצאה יעמוד לרשותכם מחשב המחובר למקרן ("ברקו") ולאינטרנט, וציוד הגברה לאלה המבקשים להקרין קטעי וידיאו. תאימות מחשבים: מערכת ההפעלה במחשבי הכנס היא חלונות 7, וגרסת האופיס המותקנת היא "אופיס 2007" .אנא הימנעו משימוש בתוכנות שלא תואמות חלונות, ושעשויות שלא לפעול כראוי בגלל בעיות תאימוּת עם המחשבים במקום. ראו להלן מידע על משלוח המצגות מראש. במקרה של דרישות טכניות מיוחדות, אנא הודיעו למזכירות הכנס לפחות שבועיים מראש. לא נוכל לספק ציוד הקרנה נוסף כמו מטול שקפים או מכשיר וידיאו. 

לא תהיה אפשרות להציג מהמחשבים הניידים האישיים של המשתתפים!

מצגות:

כחלק מהנגשת המדע לציבור – מטרה אשר אנו מובילים, אנו מבקשים כי כל ההרצאות וכל השקפים במצגת להיות בשפה העברית. (אלא אם אושר מראש אחרת). אנו הביאו את המצגות לוועידה בדיסק און קי. על מנת למנוע תקלות של הרגע האחרון, בהפסקה המקדימה את המושב שלכם, אתם מתבקשים לגשת לאולם בו שובץ המושב בו את מציגים, לפנות אל הסטודנט האחראי על האולם ולוודא כי מצגת ההרצאה מותקנת על המחשב ועולה כנדרש. באם במהלך המצגת אתם עושים שימוש במדיה נוספת כגון: סרטונים/ אודיו/ אתר אינטרנט, או פורמט אחר מפאוור פוינט, אנא וודאו כי הקישורים פעילים גם לאחר ההתקנה על מחשב אולם ההרצאה. אנא דאגו להגיע לאולם ההרצאות לפחות עשרים דקות לפני המושב כדי לוודא מראש את תקינות המצגת והתאמתה.

להתראות בכנס,

צוות האגודה

באמצעות טופס ההרשמה שכאן.

בשני שלבים פשוטים:

1. מוודאים שתוכנת זום מותקנת במחשב או בטלפון (להורדה לחצו כאן).

2. נכנסים לאתר הוועידה ולוחצים על הקישור הרצוי בתכנית או בדף הקישורים.

בהחלט.

המרצה לא ירגיש. ניתן לעבור בקלות בין הרצאות שמשודרות במקביל באמצעות לחיצה על הקישור המתאים בתכנית.

כדאי ורצוי.

ניתן להפנות שאלות למרצה באמצעות כפתור ה-Q&A שנמצא בתחתית המסך בתכנת זום. יש לכתוב את שם המרצה שהשאלה מופנית אליו. המרצים ישיבו על השאלות בכתב או בעל-פה בסיום הרצאתם.

בשל ריבוי המשתתפים, קהל המשתתפים אינו מוצג, אך המרצים רואים את מספר המשתתפים וקוראים את השאלות וההערות בצ'ט.

שיחות כלליות וגם טכניות ניתן לכתוב בצ'אט שבתוכנת זום, ולהפנות אותן לכלל הדוברים, לכלל הקהל או לאדם מסוים באופן פרטי.

השנה מתקיימים ארבעה מושבי הרצאות בזק מלוווים בפוסטרים. הפוסטרים מוצגים בגלריית הפוסטרים באתר

ניתן ורצוי לצפות בפוסטרים דרך כפתור "פוסטרים" בעמוד הראשי ובתפריט העליון באתר. הפוסטרים מוצגים בחדרים וירטואלים בהתאמה למושבי הבזק. כדי לצפות בפוסטר מסוים יש ללחוץ על הכותרת של הפוסטר, ולאחר שהחלון נפתח ניתן להגדיל את התצוגה מהמחשב ע"י לחיצה על +CTRL.

התכנית כוללת את כל תכני הוועידה, מחולקים לפי ימים ושעות. בימי הוועידה, יופיע ליד כל פריט תוכן קישור ישיר להשתתפות באמצעות zoom.

שימו לב: התכנית מתעדכנת מדי יום בתכנים חדשים, עד למועד הוועידה.

כן, אבל…

כן – הוועידה השנתית פתוחה השנה לכולם, בחינם.

אבל – נשמח מאוד אם במקום להעביר את הקישור, תעודדו את החברים להיכנס לאתר הוועידה, להירשם בעצמם ולקבל גישה לקישורים.

כל ההרצאות מוקלטות ויהיו זמינות לצפייה ביוטיוב ובאתר הוועידה לאחר תום הכנס.

ניתן לפנות אלינו במייל info@isees.org.il או בטלפון.

פרטי קשר לחירום במהלך הוועידה:

0542092809

0543970168

אותה ועידה, בגישה כל כך שונה

השנה, בשל אילוצי הקורונה, כל תכני הוועידה השנתית למדע ולסביבה ישודרו בשידור חי באמצעות תוכנת זום (Zoom). הוועידה המקוונת מאפשרת גישה פשוטה יותר לתכנים המגוונים, מכל פינה בארץ ובעולם. כל מה שצריך לעשות כדי לצפות בעשרות ההרצאות והפאנלים הוא להירשם לוועידה ולהצטייד בתוכנת זום או באפליקצייה.

לעבור מושב בלי לקום מהמושב

הוועידה השנתית תתקיים השנה במתכונת דומה לוועידות קודמות, ותכלול הרצאות של מומחים מהארץ ומהעולם, פאנלים, סרטים ואירועים נוספים – והכל בשידור ישיר. הקישורים לצפייה בכל התכנים נמצאים בתכנית, וכן גם בדף הקישורים המרוכז שהכנו. השנה ניתן לעבור בקלות בין מושבים ולא לפספס אף הרצאה: פשוט לחצו על הקישור לתוכן שמעניין אתכם והצטרפו לשידור החי.

ניפגש לקפה?

הוועידה השנתית היא מקום ללמוד, להעשיר ולהחליף רעיונות. אבל איך אפשר להכיר מנחה פוטנציאלי לדוקטורט בלי פינת קפה? ואיך צדים את המרצה האורח לשיחה כשאין מסדרון? זירת התקשורת העיקרית של הכנס מתקיימת בחדר הצ'ט של הזום, שבו ניתן להפנות שאלות למרצים וכן לשלוח הודעות פרטיות למרצים ולמשתתפים. בנוסף, פרטי הקשר של המרצים יהיו זמינים לפניות ולשאלות בתום הכנס.

שינוי האקלים – עבר, הווה ועתיד

יו"ר: פרופ' שלומית פז

הערכת הפוטנציאל הקיים במהלך ייעור נרחב באיזורים יובשניים למחצה ככלי למיתון ההתחממות הגלובאלית*

שני רוהטין, הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל

 

עדויות ארכיאולוגיות, גיאומורפולוגיות וקרטוגרפיות לעליית מי הים בחוף הארץ ישראלי במאתיים השנים האחרונות

עודד פוצ'טר, המכללה האקדמית בית ברל

 

ניתוח אנלוגים סינופטיים בזמן ובמרחב ככלי לשיפור תחזיות גשם במזרח הים התיכון*

דור סנדלר, אוניברסיטת תל אביב

 

מדידת איזוטופים של גופרית בגז קרבוניל סולפיד ככלי להערכת קצבי פוטוסינתזה יבשתית*

חן דוידסון, האוניברסיטה העברית בירושלים

 

נטיעת עצים למיתון שינוי האקלים? לא הפתרון עבור ישראל

אלון רוטשילד, החברה להגנת הטבע

 

האם יתכן שדו-חיים באזור הים תיכוני של ישראל ייהנו משינויי אקלים?

אביטל גזית, אוניברסיטת תל אביב


*משתתף בתחרות סטודנטים